Bojíte se oslovit svého nadřízeného se žádostí o zvýšení platu? Možná děláte správně, možná ne. Každopádně byste měli vědět, zda je Vaše žádost namístě. Jestli jste za poslední období vymysleli a navrhli zlepšení, zvýšili produktivitu práce, zavedli nové výrobky, či navázali obchodní kontakty doma, nebo v zahraničí, pak je žádost adekvátní. Než zaklepete na dveře svého šéfa, srovnejte si v hlavě myšlenky, protože otázka typu, co jste pro firmu v poslední době udělali navíc, určitě přijde. Nebudete zaskočeni a sebejistě vysvětlíte, že víc financí si opravdu zasloužíte. Žádat o zvýšení mzdy jen tak, není zrovna dobrý přístup a málokdy vychází.
Představa větších finančních částek je lákavá. Můžeme kromě hlavního pracovního poměru hledat ještě přivýdělek, například formou brigády. Problém je, že tím pádem přijdeme buď o většinu, nebo alespoň o podstatnou část volného času. A ruku na srdce, jak dlouho je možné vydržet pracovní tempo na maximum? Možným řešením je raději zvyšování kvalifikace formou doplnění vzdělání, nebo rekvalifikačního kurzu. Jednou provždy si tak zajistíme vyšší pozici na trhu práce a tím logicky i vyšší platový výměr.
Samostatnou kapitolou je zacházení s penězi, jako takovými. Dobrá finanční rozvaha neplatí jen ve firmách a společnostech, ale ideální je, když platí i v domácnostech. Držet si rezervy pro neplánované události, raději na věci šetřit než si bezhlavě půjčovat na cokoli, je vždy výhodnější. Ideální je i investovat pro časy budoucí, ale zde je potřeba raději vždy vše konzultovat s odborníky. Mnohdy je v rodinách problém například s rozložením investic v průběhu celého měsíce. Propočítejte si platby tak, abyste nemuseli používat přirovnání typu dlouhý, jak týden před výplatou! Raději si odepřete věc, nebo zážitek, který není nutně prvotní a zaplaťte tam, kde to jednoduše nepočká.