Ionizace vzduchu v bytě

Copak to ty ionty jsou? Ne, s jointem jako takovým to skutečně nemá nic společného. Iont je atom, který ztratil náboj. Takže se mu říkákladný. A tam kde je klad, musí být i zápor. Ano je, a je to atom, který náboj získal, to je iont záporný. A dosti fyziky. Pro důkladný rozbor musíte zpět do školy.
Takže v přírodě je většinou vše v rovnováze, a tak se tomu má i s našimi ionty. Je tomu samozřejmě všude jinak. Jiná koncentrace bude v městě, a jiná venku v lese. Dobrá, když tedy chcete tak pro představu uvedeme pár čísel. Takže.
Bouřka nad horami
Ve městě je to sto a že pět set iontů. Na centimetr krychlový, rozumí se samo sebou. Nu a v již zmíněném lese je to rovný desetinásobek. A například po bouřce a dešti rovný stonásobek. Nevěříte? Přepočítejte si je.
Kladné ionty jsou ty špatné a mohou způsobovat hodně potíží. Je to způsobeno například použitím syntetiky, vadnými filtry, televizí, tiskárnou, a tak podobně. Tato špatnost se nám dostává do krve a do svalstva a problémy jsou zde. Proto nemáme „klaďasy“ v tomto případě rádi a nejraději bychom jim zakroutili krkem. Kdyby nějaký měly, že jo.
Proto se budeme kamarádit s ionty zápornými. Ty mají přírodní zdroj v tekoucí vodě nebo stromech. Například. Třeba u vodopádu je jejich počet o mnoho vyšší, jako při bouřce. A tím jsme u toho, že záporné ionty vznikají elektrostatickým výbojem. A tím jsme se dostali k tomu, jak se to „vyrábí“ podomácku. Ne až tak doslova, samozřejmě.
Vodopád, výrobce záporných iontů
Ionizace vzduchu je proto velmi příznivá pro naše tělo. Z těchto důvodů to dokáže (ionizaci), nebo by měla dokázat, každá čistička vzduchu. Pokud máte nějaké potíže doma při práci, jednoduše ji vyzkoušejte, někde z obchodu, kde je možné ji pak vrátit. Pokud vaše potíže se zdravím pominou, je jasné, že příčinou byl právě vzduch, takže si ji ponecháte. Pokud ne, je příčina jinde a je třeba to řešit s odborníkem. Většinou však právě bolesti hlavy, únavu a tak podobně způsobují právě kladné ionty. Takže, prostě, zkuste.