Skutečně přesné měření

Takže pokud si myslíte, že je to kousek Johanky z Arku, tak není. Není to ani kousek jakéhokoli Johansona. Ve vší stručnosti si můžeme říci, že jsou to kovové destičky. A je to.

Že jste se toho moc nedozvěděli. No, jo, to už tak bývá. Člověk něco očekává a ono nic…

Nářadí

Ale klid, vysvětlíme si to blíže. Johansonky slouží k měření s přesností až na setinu milimetru. Záleží na tom, jakou sadu si zakoupíte, protože na výše zvýrazněném linku si je můžete ihned objednat.

Přesnosti jsou čtyři a to:

  • dílenské

  • kontrolní

  • etalonové

  • kalibrační

Podle toho, jakou práci budete vykonávat si můžete tyto koncové měrky zakoupit. V jedné sadě najdete oba druhy, tedy krátké i dlouhé.

Tyto malé obdélníčky jsou zpracovávány s opravdu velkou přesností a každá z nich má jiný rozměr. Skládáním několika k sobě lze vybrat různou míru, právě přesně dle potřeby.

Materiál je různý, tedy, ne různý tak, že by byly některé destičky ze dřeva, či umělé hmoty. Zde byste přesnosti setin milimetru dosáhli jen těžko. Pokud mluvíme o různých materiálech, ze kterých se johansonky vyrábějí, tak máme na mysli různé kovy. Tvrdé kovy, samozřejmě. Z ničeho jiného se tyto měřidla nedělají, mimo keramiky. Někdy se můžete setkat i s keramickými destičkami.

Dílna

Jistě se ptáte, čím se lepí k sobě, když je potřeba nějaké spojit a tím získat různou míru. Myslíte, že třeba cementem? Ne. Nelepí se vůbec ničím, protože tím by se přesnost naprosto vytratila. Povrch destiček je dokonale přilnavý, právě proto, že je zpracován s vysokou přesností. Takže je nějak k sobě lepit skutečně netřeba.

Takže doufám, že vám článeček přinesl alespoň nějaké užitečné informace. Po jeho přečtení již víte, co to johanskonky a jsou a dokonce víte, kde si je můžete i objednat. Pro muže samotné jistě velmi dobrý návrh, pro ženy je to jako nápad na dárek. Muži jej budou mít na celý život.