Stěhování bytů Praha s profesionály šetří čas, námahu i nápor na psychiku

S čím vám pomohou stěhováci

Stěhovací služby jsou dnes na mnohem vyšší úrovni, než dříve, svůj vliv na to má i početná konkurence a také požadavky zákazníků, které se za posledních třicet let výrazně změnily. Již dávno neplatí, že jde o pouhou nakládku a vykládku věcí.

stěhovací vůz

Balicí materiál a balení – stěhovací firma vám zajistí veškerý potřebný materiál pro zabalení drobností i nábytku a spotřebičů a může vám poskytnout i cenné rady, co je vhodné, a co naopak práci komplikuje.

Technické prostředky – většina firem má k dispozici takové pomůcky, s nimiž zvládne přemístit nejen velké kusy nábytku, ale i různé mechanismy, stroje a další těžké předměty, jako jsou externí a vestavěné trezory a velké hudební nástroje. Stěhování bytů Praha se někdy neobejde bez kladkostroje, schodolezů a pásových vozítek, heverů, pákových zvedáků a podobných prostředků. Nemusíte si zkrátka lámat hlavu s tím, jak se co přestěhuje, to už je v režii odborníků.

Montáž nábytku – samotné přenášení věcí nebývá až tak náročné, jako demontáž a kompletace nábytkových sestav. Rozebrat psací stůl a malou skříňku pod televizí dokáže kde kdo, ale poradit si s vestavěnou skříní, která se v novém působišti musí přizpůsobit tvaru a rozměrům místnosti, už vyžaduje dovednost, potřebné nářadí a zkušenosti.

jízda po dálnici

S čím vám nepomohou

I když si sjednáte službu na klíč, zajištění administrativních záležitostí potřebných s vyřízením nového bydlení bude na vás. Tzn. Nájemní smlouva, dodavatelé energií, nahlášení změny adresy na mnoha úřadech a institucích, vystavení nových dokladů apod.

Zároveň padá na váš vrub zajištění příjezdu pro stěhovací vůz a parkovací prostor, což může být hlavně v Praze o něco složitější. Někdy je za tímto účelem nutné kontaktovat odbor dopravy na městském úřadu, který vystavuje pro stěhování výjimky a příslušná povolení.