3 tipy, jak si poradit s knihovnou

Moderní doba skýtá spoustu příležitostí, jak si ušetřit místo. I přesto, že mnoho čtenářů přešlo na elektronické varianty a čtečky, druhá polovina se stále drží papírové varianty. A každý takový člověk potřebuje krásnou, přehlednou a důstojnou knihovnu. Zde jsou tři způsoby, které můžete využít.
 domácí knihovna
Nikdo z nás se nechce dívat na nepřehledné stohy svázaných papírů, které se válí všude kolem. Proto je důležité si pořídit kus nábytku, který s organizací snadno pomůže. Existuje několik typů, ze kterých vybírat:

  • vestavěná,
  • útulná,
  • samostatná místnost.

 

Minimalistický přístup

Moderní vzhled interiéru spočívá v tom, že prostor není zbytečně napěchovaný nábytkem, je světlý a vzdušný. Skvělou možností je proto vestavěné bílé police, které nebudou byt minimalisty nijak narušovat, a přitom získáte spoustu místa pro všechny své oblíbené příběhy.
 
Nezapomeňte si ji pořídit dostatečně velkou. Ideální je, aby byla o dost větší než je množství vašich knih. Za prvé budou jistě přibývat a za druhé nevypadá dobře, když jsou police přeplněné. Nechte tam trochu místa a umístěte tam malou dekoraci nebo květník s květinou.
 přeplněné knihkupectví

Čtecí koutek pro hezkou chvilku

Máte rádi spíš útulno? Vytvořte si malý koutek, ve kterém nebudou jen plné police, ale také křeslo, lampa a malý stolek. Na ten si pohodlně budete moci odložit rozečtený příběh, stejně jako kávu nebo čaj. Věřte, že se vám tam bude krásně číst a rádi si tam kdykoli zalezete a uděláte si chvilku pro sebe.
 pár za knihami

Když máte hodně místa…

Máte doma vlastní pracovnu? Tak to máte vyhráno. Není lepší místo, kam svou oblíbenou klasiku umístit. Navíc získáte dokonalou atmosféru, ve které se vám bude pracovat jako po másle. Stěny obložené policemi s knihami, velký pracovní stůl a stolní lampa. Není lepšího způsobu, jak si vyzdobit pracovnu a zároveň si provzdušníte prostor obývacího pokoje.