Sáčky na zip – ideální pomůcka pro sběratele

Kdo propadne sběratelské vášni, stěží vám asi dokáže popsat, co pro něj znamená mít před sebou vyskládané poštovní známky či pohlednice, odznaky, pivní tácky, anebo třeba docela obyčejné krabičky od zápalek. Sbírání předmětů nemusí mít čistě majetkový podtext, kdy lidem záleží pouze na jejich vlastnictví, je mnoho sběratelů, kteří rádi potěší i ostatní a předkládají své sbírky např. minerálů či rostlin veřejnosti. Můžete se o tom přesvědčit třeba v Národním muzeu nebo v některé z mnoha botanických zahrad.

papírové sáčky

Většinu exemplářů ve sbírkách je nutné ukládat do bezpečného úložiště, kam na ně neprší, nepráší se na ně, a kde na ně mají minimální vliv atmosférická vlhkost, hniloba a plísně. Skvělým pomocníkem se mohou v tomto směru stát uzavíratelné sáčky na zip. Po vložení předmětu dovnitř vytlačíte ze sáčku vzduch a téměř vakuové balení zajistí perfektní ochranu.

krásné barevné kameny

Kameny v posteli

Mineralogie je krásný koníček, díky tomu máte možnost proniknout do mnoha tajemství vesmíru a mít před sebou na pohled i na dotek obrovský rozsah neuvěřitelně pestrobarevných nerostů v různých krystalických mřížkách. Sbírat kameny je svým způsobem vášeň a tito lidé si z výletů do přírody někdy přináší i docela těžké a velké suvenýry, a ty je také třeba někam ukládat. Jak v batohu cestou domů, tak i doma v úložném prostoru. A zde se opět uplatní zipové sáčky, do kterých můžete https://echo24.cz/a/pYaaZ/pivovar-samson-chce-proniknout-na-italsky-trh vložit i sypký materiál (písek a prach), a které také svůj obsah dokonale chrání před vysypáním.

Pamatujete se na film „Slunce seno erotika“ z roku 1991? V jedné scéně tam paní Valerie Kaplanová leží na dvoře v posteli a užívá si předmětů kolem sebe, mimo jiné i kamenů. Je tam s humornou nadsázkou naznačeno, že kameny mohou bavit i seniory, a to nejen kvůli mineralogickým znalostem, ale i pro jejich zajímavé barvy a tvary. Díky sáčkům na zip si pak můžete svou sbírku zvětšit a s některými dalšími nadšenci vybrané exempláře vyměňovat.