Bazén a filtrace

Ano je to tak, po příchodu z práce nebo ze školy se nedá bazénu odolat. Jistě každý rád smočí své tělo v chladné vodě, aby se trochu osvěžil v tom parnu. A aby tak mohli činit všichni členové rodiny stále, musí se o vodu někdo starat. Nepředpokládám, že by k někomu domů chodil člověk, který bazén zaopatřuje, tedy jakýsi bazénový sluha, jak je tomu amerických filmech o milionářích. Takže každý ví, že bez hlídání kvality vody by z koupání nebylo nic. Jedině prasátko by si možná libovalo v břečce, která by bez úpravy vody vznikla. Ale fuj.

bazén

Jenže s tím staráním je to pravda, klasická nečistota je do vody buď navátá větrem, nebo nanesená lidmi. Tak to prostě je a zabránit tomu nelze. Snad jen částečně, ale něco ve vodě vždy bude. Takže aby byla čistá, musí cirkulovat a probíhat čistícím zařízením, zjednodušeně musí projít filtry.

Každý majitel bazénu byl při jeho koupi postaven před dilema, zda volit pískový, nebo kartušový. Tyto dva jsou nejvíce rozšířené. Kartušový je o dost levnější, ale právě ony kartuše je třeba často měnit. Pískový filtr je dražší, ale zase se v něm písek musí měnit tak jednou za dva roky, a to ještě někdy není nutné.

čistá voda

Jenže vývoj kráčí kupředu velikými kroky, a tak už ani písek není nejlepším materiálem na zachycení nečistot ve filtru. Křemelinová filtrace jej překoná a skleněné granule ještě více. Ty už jsou opravdu na úrovni toho nejlepšího, co se může nabídnout. Ale to vše je nutno občas vyměnit. A proto přichází objev tisíciletí, totiž PWS Filtrační kuličky 700 g, které se dají prostě vyprat v automatické pračce. Samozřejmě za dodržení přesného postupu. Pak je vytáhnete a můžete znovu použít. Zdá se to neskutečné, ale je to tak. A navíc tyto kuličky dokáží zachytit ještě jemnější nečistoty než cokoli jiného.

Nuže neváhejte a objednávejte si je přímo zde v článku kliknutím na modrý odkaz výše.