Oasis – jedinečná pomůcka pro květinovou aranž

Ten, kdo se zabývá aranžováním květinových dekorací, už hmotu Oasis Florex dobře zná. S její pomocí lze vytvářet ty nejkrásnější květinové aranžerie a dekorace – ať v čerstvém či suchém provedení. Takže, kdo byste se do podobných ručních dekoračních prací chtěli pustit, zvolte oasis aranžovací hmotu. S ní vám půjde tato činnost skvěle od ruky.

Základem aranžovací hmoty je syntetická pryskyřice, přidávají se nadouvadla, aditiva a barviva.

flower-arranging-2668449_960_720

Oasis Florex je dvojího typu

a) Zelená pro živé aranže – tato pěnová hmota má dvě základní vlastnosti – jednak dokonale a rovnoměrně absorbuje vodu, takže je ideální pro čerstvě řezané květiny, a za druhé ji lze snadno nožem dělit na potřebné kousky a tvary, a proto je možné vytvářet dekorace v jakékoliv nádobě – váza, miska, džbán, aj.

A jak se do toho pustit? Nejprve si tedy ukrojte požadovaný kus hmoty oasis a nechte ho dobře promáčet ve vodě, třeba v kbelíku (pod tekoucí vodou bude nasáknutí nedostatečné). Z její pórovité struktury totiž postupně odchází vzduch a nasáklá hmota těžkne. Až z ní vyprchají všechny vzduchové bublinky a začne klesat, je příprava hotová. Pak hmotu mírně upěchujte do zvolené nádoby: kdyby dobře nedržela, ještě ji můžete přichytit páskou. Aranžovanou kompozici si nejprve promyslete, abyste ji nemuseli několikrát měnit – předejdete tak zbytečným dírám v oasis. Pro snazší aplikaci stonky živých květin šikmo seřízněte. Také je možné připevnit je na drátky. Rostliny zapichujte dostatečně hluboko.

b) Šedá – tato aranžování hmota je tužší a hodí se víc pro suchou vazbu a umělé rostliny; není nutné ji namáčet.

flower-arrangement-4424528_960_720

Aranžovací hmotu oasis Florex můžete také zakoupit v již požadovaném tvaru – může to být například válec o výšce 20 cm a průměru 8 cm v zelené barvě; oasis hranol neboli cihla o rozměrech 23 x 11 x 8 cm v PVC síti, anebo třeba kostka v síťce přímo usazená v plastové misce o průměru 17 cm. Všechny tyto pomůcky pomohou usnadnit práci jak profesionálním floristům a aranžérům, tak i těm, kteří považují vazbu a dekoraci květin za svého koníčka.