Kolik dostanete od pojišťovny za drobné úrazy

Které pojišťovny vyplácejí takzvané bolestné za malé úrazy? A kolik můžete při takovém úrazu dostat peněz? Existují v tomto světě pojištění nějaké výrazné rozdíly?

·         Bylo vám někdy vyplaceno tzv. bolestné, které jste od pojišťoven obdrželi po menším úraze, jako je například zlomená kost nebo několik stehů po zranění? Kolik jste dostali a jak rozsáhlé toto zranění bylo?
Prohlédli jsme si tabulky úrazů, které má celkem jedenáct českých pojišťoven vystaveno ve svých nabídkách služeb a docela jsme se divili. Zdá se, že mezi těmito produkty, které nezahrnují pojištění trvalých následků úrazu při postižení těla dlouhodobě nad deset procent, jsou veliké rozdíly.

·         Rating úrazového plnění
Pojistné produkty a doplňky jsou většinou vypočítávány podle ratingu úrazového plnění, který se vypočítá na základě různých úrazů, jako je pohmoždění, podvrtnutí, natažení svalů, popáleniny, stehy, zlomeniny a podobně. V tomto výpočtu se srovnává, kolik pojišťovny vyplatí maximálně na léčbu právě tohoto zranění.


Jak se pojišťovny umístily od nejštědřejší po tu nejméně výhodnou?

1.       Česká pojišťovna, Můj život
2.       Pojišťovna Uniqua
3.       Československá obchodní banka, OPojišťovna ČSOB
4.       Pojišťovna české spořitelny, Flexi
5.       Kooperativa, Perspektiva
6.       Pojišťovna Allianz, Rytmus risk
7.       Pojišťovna Generali, Bela vita
8.       Pojišťovna Metlife
9.       Česká podnikatelská pojišťovna
10.   Nationale-Nederlanden Životní pojišťovna

Nejlepší umístění má v tomto  žebříčku Česká pojišťovna. Z pohledu maximálního odškodného poskytne nejenom nejvyšší penále za menší zranění, ale také pokrývá největší pole zranění, za které dostanete bolestné. Pojišťovna vyplácí bolestné i za naraženiny, poškození měkké tkáně, vykloubení ramenního kloubu nebo poranění menisku.

Na druhém místě je pojišťovna Uniqua. Tato pojišťovna platí i za popáleniny prvního stupně, nebo podvrtnutí krční páteře při prudkém pohybu. Také vyplácí bolestné při havárii motorových vozidel, když dojde k nárazu do vozidla zezadu – v tomto případě pojišťovna Uniqua platí dvojnásobek bolestného, než platí zbytek pojišťoven z žebříčku.

ČSOB pojišťovna skončila na třetím místě, jelikož nabízí také bolestné za zlomené plotýnky a páteřní obratle, ale také vyplácí bolestné při natržení Achillovy šlachy.