Sledujte kvalitu vody v bazénu a vyhnete se nepříjemným překvapením

Každý majitel bazénu se zajímá o to, jak udržet vodu v nádrži dokonale čistou. Do takové práce je ochotný investovat spoustu peněz, času i energie. Ovšem už mnohem méně majitelů bazénů ví o tom, že k tomu, aby zakoupené chemické přípravky fungovaly tak, jak mají, je nezbytné pravidelně sledovat a udržovat další důležité parametry jakosti bazénové vody. K těm se řadí především hodnota pH bazénové vody, a také koncentrace aktivní účinné látky.

textura

Ke sledování zmíněných parametrů slouží bazénové testery. S jejich pomocí snadno a rychle odhalíte, jak na tom voda ve vaší nádrži je, a zda byste náhodou neměli zasáhnout. Takový včasný zásah vás může ochránit před nepříjemným zákalem anebo přímo před velkým znečištěním vody různými mikroorganismy, ale třeba také i před poničeným bazénovým příslušenstvím.

K takovému nežádoucímu stavu by mohlo dojít ve chvíli, kdy by byla hodnota pH ve vaší nádrži příliš nízká. Kyselé prostředí působí korozivně a dokáže poškodit vaše vybavení. A kyselou vodu v nádrži mívají především ti majitelé bazénů, kteří je napouštějí z podzemních zdrojů, protože podzemní voda je bohatá na obsah kyseliny uhličité.

Nicméně náprava takového stavu není složitá – stačí použít přípravek na zvýšení hodnoty pH nazvaný pH plus, a je to, brzy bude vše v pořádku. Nicméně abyste takový stav odhalili, tak musíte nejdříve zjistit, jak si vaše nádrž stojí, a právě to odhalíte s pomocí testeru pH.

bazén

A stejně tak užitečný pro vás bude i tester koncentrace oxidačního činidla v nádrži. Podle toho, zda využíváte bazénovou chemii na principu chlóru, brómu anebo aktivního kyslíku, následně zvolíte tester konkrétní aktivní látky ve vodě. Jen tak budete mít jistotu, že všechny chemické procesy ve vodě budou správně fungovat.
Skvělá zpráva pro vás jistě je, že pořízení testerů bazénové vody je poměrně levná záležitost.