6 způsobů, jak vylepšit váš vztah

Aby váš vztah byl zase to, co kdysi býval, můžete do jisté míry ovlivnit vy sami. Jakékoliv oživení, nebo alespoň stabilizování, i když už vám náprava připadá nemožná, nikdy není na škodu.

1.       UDĚLEJTE SI NA PARTENRA ČAS
Pokud se kvůli náročné práci nebo rozdílným koníčkům s partnerem doma jen míjíte, je to zaručený recept na vyšumění vztahu. Časem to totiž přinese velké odcizení. Proto je nezbytně nutné najít si navzájem na sebe čas, a to ne jen jednou týdně, ale raději každý den.

2.       CHVEJTE SE K NĚMU JAKO K CIZÍMU
 K partnerovi byste se měla chovat se stejným respektem, jako k cizím lidem. Jedině tak předejdete zbytečným dohadům a obviňování. Cizím lidem se vždy snažíte nabídnout lepší já, i když by vám na nich mělo záležet méně než na blízkém člověku.

3.       HÁDEJTE SE PRŮBĚŽNĚ
Hádky ke každému vztahu patří, dokonce mu prospívají. Vyjasníte si jimi stanoviska, a dáte díky nim průchod emocím. Velká hádka by neměla znamenat konec vztahu, ovšem pravidelným uvolňováním napětí se vyhnete zbytečným výbuchům.

4.       PŘIJMĚTE TO, ŽE KAŽDÝ JINAK UVAŽUJETE
Mezi muži a ženami je velký psychologický rozdíl. Pokud máte pocit, že je váš muž z jiné planety, moc se nepletete. Proto je dobré vždy mu na rovinu říci, co po něm chcete, a nečekat, že ho to samotného napadne.

5.       KRITIZUJTE HO S POUŽITÍM „JÁ“
Když s někým žijeme, čas od času se najde nějaká výhrada proti němu. Vztah se ale neodcizuje tím, že kritizujeme, ale tím, jak kritizujeme. Ve výtkách bývá hodně útoků na partnerův charakter a osobnost. Dobré je raději kritizovat větami „To mě rozzlobilo…“ namísto „Tys to neudělal“.

6.       MLUVITI STŘÍBRO, DĚLATI ZLATO…
Komunikace mezi partnery není vždy to nejdůležitější. Mluvení spíše vyhovuje ženám, v mužích naopak vyvolává napětí. Mnohem účinnější pro posílení vztahu je společné vaření nebo výlet, kde pak komunikace vyplyne sama.