Kam za zábavou

Nejen děti ale i dospělí si umí užít nezapomenutelnou návštěvu zábavního parku s různými atrakcemi. Ty již také nejsou zařízeny pouze pro malé návštěvníky, mnohé se specializují na atrakce pro dospělé, kam by se ani děti s příliš malou výškou nedostaly. V Evropě je hned několik takových parků, které můžete navštívit během své dovolené nebo jen tak, když se rozhodnete udělat si výlet.

zábavní park

Jedním z nejznámějším je vídeňský Prátr. Ten kromě zábavy láká také na své stáří a nostalgické atrakce. Najdete zde strašidelný hrad z roku 1905 nebo ruské kolo, které bylo postaveno v roce 1897. Má navždy připomínat korunovaci Františka Josefa I. Samozřejmě si zde můžete užít i moderní zábavu, nudit se určitě nebudete, konečný počet atrakcí přesahuje 250. Když parkem budete procházet, můžete si všímat drobností, které poznáte z některých filmů. Točilo se zde hned několik známých snímků, třeba i James Bond. Pokud byste zatoužili ještě po větší dávce historie, je pro Vás nejvhodnější park Tivoli v Dánsku.

kolotoč

Ten byl založen už v roce 1834 a představuje tak druhý nejstarší zábavní park. Zde je největším lákadlem řetízkový kolotoč s výškou 80 metrů, který nabízí neodolatelnou vyhlídku. Až budete mít dost atrakcí z minulého a předminulého století, můžete navštívit evropský Disneyland. Ten se nachází v Paříží a je menší obdobou toho amerického. Přestože co do rozlohy se s americkým nemůže měřit, zábavy si v něm užijete úplně stejně. Patří mezi nejoblíbenější zábavní parky v Evropě a abyste jej celý prošli, nebude Vám stačit jedna návštěva. V centru je umístěn klasický „disneyovský“ zámek ze znělky a kolem něj komplex obsahující několik hotelů, nákupní zóny a 5 částí, které jsou tematicky vyzdobené. Tyto části imitují džungli, výlet do vesmíru, Divoký západ nebo americké stavby z 19. a 20. století pod názvem Main Street.