Intenzivní dotek historie

Máte rádi moderní předměty, nebo jste spíše konzervativec? Že se nevylučuje jedno ani druhé? Máte pravdu! Je výborná kombinace obojího. Starobylé věci je třeba sice pečlivěji vybírat, aby zapadly do našich prostor a designu místností, ale výsledek je vždycky o to lepší, když si dáme více záležet. Docílíme individuálního prostředí i atmosféry, a kdo by po tomto netoužil?

krásná mistnost

Co se společně se mnou vrátit v čase a nasát atmosféru dávných dob prostřednictvím starožitností? O něco více se nám poodhalí baroko a třeba i období první republiky. Zasáhne nás znova vůně ruční truhlářské práce, jež nám sama o sobě zaručuje dlouholetou životnost. Obrazy, http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/decoration/10757/ porcelán keramika, mince, nábytek a mnoho dalšího osloví každého člověk jinak. Tyto předměty a různé speciality, jež mají svoji duši nebo vypovídají svůj příběh mají nesmírné nepřehlédnutelné kouzlo. Vstoupí nám do hlavy a rozehrají v naší fantazii film, co se začne postupně přehrávat a dokážeme vymyslet nemožné. Čerpáme ze svých zkušeností, znalostí, vzpomínek, podvědomí. Z toho, co nám vyprávěli naši prarodiče a kdo jsme měli štěstí zažít, tak i jejich rodiče. Společné životy a předci se prolínají s naší osobností. Kolikrát už samotné fotografie mluví za vše. Sedneme si k nim a jsou pro nás velice vzácné. Černobílé obrázky nám dokáží připomenout vzdálené chvíle. Ty máme vryté navždy a řeč na ně přichází tu a tam v různých obdobích života.

malá šperkovnice

Nechat na všechny své smysly působit ducha minulosti je uklidňující i vzrušující. Honosné doplňky interiéru jako je starožitná komoda, křeslo nebo truhla jsou skvělým zpestřením našeho domu, bytu nebo kanceláře. Díky osobitému vzhledu replik i originálu si jde v dnešní době dopřát velmi vzácný dotek historie každý den. Výhodou je v neposlední řadě i jejich stálá využitelnost. Praktická stránka těchto kusů nábytku se nedá navíc popřít. Můžeme v nich ponechat svoje poklady jako šperky, knihy, dokumenty a vše co nás jen napadne a chceme mít ukryté na posvátném místě.