Připravte bazén na zimu

Přes sezónu si můžeme užívat koupání v našem vládním bazénu, ale potom jej musíme správně zazimovat. Zazimovač pomůže k upravení vlastností vody.

Připravte bazén na zimu

Několik úkonů

Při letních vedrech je ideální mít možnost skočit to vlastního bazénu a schladit se, což je také jeden z důvodů, proč si lidé pořizují vlastní bazény. Veřejná koupaliště jsou sice dobrá, ale často lidé musí dojíždět, a ještě k tomu tu nemáme své soukromí. Když si takový produkt pořídíme a v létě si jej budeme užívat, tah se musíme připravit i na období zimní, protože kdybychom bazén nechali jen tak v mínusových teplotách, tak by to nemuselo dopadnout dobře. Už při teplotě 12 stupňů se dá říct, že je ideální doba ukládat bazén k zimnímu spánku. Voda se nejčastěji odpouští a zbytek co nám zůstane musíme dobře ošetřit, aby se nám nezkazila, protože potom na jaře by byl start opravdu náročný.

delfín ve vodě

Proto si zkontrolujte pH vody a v případě, že hodnota nebudeme v normálu, tak ji můžete upravit speciálním přídavkem. Následně bychom měli použít nějakou dezinfekci, aby nám nevznikali zelené organismy během doby, kdy se nebudeme koupat.

Speciální přípravek

K této příležitosti si můžeme pořídit zazimovač bazénu, protože se jedná o speciální chemii, která nám může velmi pomoci. Postará se nám totiž o úpravu vody, kterou budeme moci normálně používat ke koupání, čímž se vyhneme napouštění spousty litrů, přičemž lidé je mnohdy berou z vodovodu, což je ve výsledku dost drahé. Přípravek se postará o zamezení tvorby zelených organismů, tvorbě usazenin a podobně, takže se vyhneme řadě situacím, které můžou vodu znehodnotit.

plavecký bazén

Zapomenout nesmíme ani na čištění mechanické, protože po zazimování by měl být ve skvělé kondici. Zároveň je to doba, kdy se vyplatí vzít čištění pořádně. Takže vezměte bazénový vysavač a důkladně vysajte dno i stěny. Dále bychom se měli vrhnout na filtraci. Je-li to nutné, tak vyměňte pískovou náplň. Lidé často nečistí potrubí, což můžeme realizovat pomocí přípravku, kterým jej propláchneme, protože potrubí má malý průměr a rukou se do něj nedostaneme.