Domácí tonikum si poradí s nedokonalostmi pleti

Každý se jistě někdy potýká s pupínky či jinými vadami pleti. Klíčem ke krásné a zdravé pleti je mimo kvalitní stravy a pravidelného pitného režimu také náležitá péče. Ta se skládá z několika kroků, které je zapotřebí konzistentně dodržovat. První fází je odlíčení, která je nutné provádět každý den a to nejlépe ráno i večer. Zapotřebí je přitom volit šetrné produkty, jež nebudou pleť příliš vysušovat.

olejíček heřmánkový

Dále je zapotřebí pleť tonizovat pomocí pleťové vody či některé květinové vody, které jsou velmi oblíbené. V dnešní době existuje spoustu možností, které jsou dostupné na internetu či v kamenných prodejnách. Dalším krokem je hydratace pomocí kvalitního krému. Ten je nutné vybírat hlavně s přihlédnutím k typu vaší pleti a rovněž k ročnímu období.

Běžné pleťové vody mohou dráždit
Pokud máte citlivou pleť, pak vás spoustu výrobků může nepříjemně dráždit. Pleť potom může být začervenalá a citlivější než obvykle, což je nežádoucí. Jak si s tímto problémem poradit? Namixujte si tonikum GirlTime.cz! Jeho výroba není nikterak náročná a zvládne jej jistě každý. V mnoha případech je také výroba vlastní pleťové vody méně finančně náročná, jelikož výrobky od některých značek se šplhají až do částek několik sta korun. Navíc bude vaše pleťová voda čistě přírodního složení bez nežádoucích chemických látek, které mohou mít na pleť a celkově zdraví velmi špatný vliv.

levandule

Heřmánek pro problematickou pleť
Jestliže vás trápí pupínky a máte smíšenou až mastnou pleť, pak je pro vás tonikum z heřmánku to pravé. Heřmánek má protizánětlivé účinky a poradí si hravě s nejrůznějšími nedokonalostmi. Pokud máte pleť naopak suchou a citlivou, zkuste do vaší domácí pleťové vody přidat odvar z levandule, jež má zklidňující účinky. Pro hydrataci je vhodné přidat například aloe vera, které mimo to také skvěle podporuje regeneraci pokožky. Vaše pleť bude zářivá a zdravá.