Vybíráme zahradní nábytek


Zahradní nábytek je jedním z mála sortimentu, který zůstává do jisté míry stále stejný. Oblíbené je stále dřevo, kov, ratan nebo plast. Víte, jak se v široké nabídce zahradního nábytku orientovat a který materiál zvolit?

Jakýkoliv altán je skvělým útočištěm pro venkovní posezení a odpočinek. Výběrem vhodného zahradního nábytku tak ještě můžeme povznést celkový vzhled zahrady. Asi prvním kritériem pro výběr vhodného nábytku je jeho funkce a umístění na zahradě. V altánu, pergole nebo zahradním domku chceme společně jídávat, lenošit nebo grilovat? Právě od těchto preferencí se pak odvíjí výsledný tvar a funkce zahradního nábytku.

venkovní posezení

Materiál volíme s ohledem na venkovní podmínky. Pokud bude zahradní nábytek celou dobu pod střechou terasy nebo pergoly, výběr bude zpravidla větší než v případě zcela odkrytého zahradního nábytku, který bude podléhat nepříznivým změnám počasí. V zimních měsících je výhodou uskladnění zahradního nábytku v garáži nebo kůlně.

Dnešní sedací soupravy jsou už v mnohém od nerozeznání od těch do obývacího pokoje. Velký důraz je zde kladen hlavně na pohodlí. Měkké polstrované polštáře s kvalitním čalouněním jsou dnes už téměř pravidlem. Tyto části by však měly být opatřeny impregnací tak, aby odolávaly vlhkosti a neměnil vlivem slunečního záření barvu. Zahradní nábytek je možné ochránit speciálními obaly v různých velikostech, které pořídíte v každé specializované prodejně se zahradním nábytkem.

dřevěný nábytek

K některým sestavám zahradního nábytku si po čase můžete dokoupit i nejrůznější doplňky v podobě taburetů, lehátek nebo paravanů, které dokáží pobyt na zahradě ještě o něco zpříjemnit. Ještě před koupí sedací soupravy se tak v obchodě informujte, co všechno daná kolekce nabízí a zda bude možné později vaši zahradní sestavu rozšířit o další prvky zahradního nábytku.