Při posezení s přáteli u kávy – ať už pijete kávu s kofeinem nebo bez kofeinu, a třeba tu zdravější ájurvédskou s Ashwagandhou, dopřejte si k ní namísto sladkostí nebo slaných chuťovek upečených z bílé nezdravé mouky něco lepšího, třeba oříšky. Mohou být pistáciové, lískové, vlašské, kešu, para, makadamové, piniové, mohou tam být i mandle nebo arašídy. Těch druhů je hodně a každý z nich vám dá něco jiného.
Na cyklistickém výletu – jízda na kole je jednou z nejzajímavějších a nejoblíbenějších sportovních aktivit. Praktikujete-li ji v přírodě, můžete se zároveň kochat okolním prostředím, a k dodání energie je ořechová směs se sušeným ovocem ideální volbou. Dopřejte si je pravidelně, doplní minerály a stopové prvky a vitamíny a můžete je mít na výletě s sebou třeba v zipovém sáčku nebo v plastové krabičce v cyklobrašně či v batohu na zádech. Ořechy můžete doma skladovat řadu měsíců, aniž by podlehly zkáze.
Ve škole, v zaměstnání – víte, že člověk tráví v pracovním procesu nejvíce hodin ve svém životě, v porovnání s jinými činnostmi? A víte, že právě pracovní proces bývá až na některé výjimky velmi vyčerpávající z hlediska výdeje energie? A v zásadě nezáleží na tom, zda pracujete manuálně nebo psychicky, pokaždé vás to unaví a potřebujete z nějakého zdroje doplnit živiny. Vtip je v tom, že vás to může svádět rychle zhltnout nějakou sušenku, oplatky, čokoládu, a to není zrovna ten nejlepší způsob, jak doplnit živiny, s těmi sladkostmi je to spíše naopak, dodají sice energii, ale na úkor živin, které z těla spíše ukradnou.
Při stěhování – stěhovací procedura je včetně přípravy a zabydlování na novém působišti nesmírně vyčerpávající záležitost. Abyste ji zvládli, potřebujete dodržovat pitný režim a mimo jiné i kvalitní stravu. Směsi ořechů a sušené ovoce by v ní rozhodně neměly chybět.