Jak zútulnit schodiště?

Výběr toho správného schodiště předchází měsíce rozmýšlení a dohadování s architektem. Pak se dočkáte a je konečně na místě. Přesně tak jak jste si ho vysnili nebo ne? Proč vypadá tak smutně a osaměle? Dodejte svému schodišti šmrnc, není to tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pojďme si představit alespoň pár způsobů, díky kterým se stane prostor schodiště perlou vašeho domova.

Atypické schodiště

Tapety na schody představují neotřelý způsob, jak upozornit

Pro mnohé je schodiště jen prostředek, který primárně spojuje dvě výškové úrovně. I z tohoto důvodu se schodišti nevěnuje příliš mnoho pozornosti, ale není to škoda? Staré schody mohou působit neotřelým dojmem jen za pomoci tapet. Je pochopitelné, že řada lidí nemá potřebné finance, které by pokryly nákladnou přestavbu celého schodiště, jde to ale i jinak. Ideální volbou v tomto případě představují tapety, které se instalují na přední část schodů. Věřte, že schodiště bude vypadat jako vyměněné i s omezeným rozpočtem. Na výběr je ze stovek různých dekorů a barev. Navíc můžete tapety v průběhu let vyměňovat dle aktuální nálady či rozpoložení. Před samotným lepením je jen zapotřebí schody odmastit přípravkem s obsahem alkoholu. Tapety můžete mezi sebou i snadno kombinovat, zkrátka vaší fantazii se meze nekladou.

Moderní interiér

Zeleň zútulní každý prostor

Živé dekorace působí v interiéru vždycky nejlépe. Pokud tedy máte dostatečně velké schodiště, nebojte se instalovat rostliny i zde. Vybírejte ovšem z těch, které snesou i nižší teploty či průvan, které obvykle na schodišti bývají. Zvažte i množství denního světla, které rostliny k životu též potřebují. Využít samozřejmě můžete i zdi, kde se bude dobře dařit popínavým rostlinám, na které třeba jinde není místo. Zeleně se rozhodně nemusíte bát, jen berte v potaz manipulační prostor kolem schodiště.