Dovolená dle našich představ

Slunečné teplé počasí, dovolená v práci – čas kdy můžeme strávit krásnou dovolenou.
Dle posledních studií stále více Čechů (necelá polovina národa) raději tráví dovolenou v tuzemsku. Rádi poznáváme okolní města, hrady, zámky, turistické atrakce, s dětmi dětské koupaliště a rybníky. Starší generace pravidelně tráví volný čas na chalupě. Naše Česká země je opravdu krásná, a říká se „že by jsme měli nejprve poznat vlastní zem“.
Dovolenou můžeme strávit ve stylu odpočinku, kdy se nacháme obskakovat a válíme se třeba celé dny u vody. Pro aktivní společnost je oblíbená aktivní dovolená, kdy plánují túry, adrenalinové zážitky a třeba i sportovní závody.
Cestování v zahraničí
Za odpočinkem můžeme jet prostřednictvím cestovní kanceláře, kdy za nás vše zařídí. Nemusíme se starat o dopravu (popř. zajistí letenky), ubytování včetně stravování a cestovní pojištění. Pro lidi, kteří rádi cestují na vlastní pěst, je pohodlné, že nejsou na nikom časově závislý. Např. při cestování autem můžete zastavit kdekoliv, odpočinout si a někde se i v pohodlí prospat. Ale musíte se vyznat v dopravě a v zákonech dané země, a zajistit si požadované technické vybavení, včetně dálničních známek. Během pobytu lidé, kteří vyjíždí na vlastní pěst vystřídají více ubytování.
Dle statistik mladší generace raději navštěvují a poznávají pokaždé jiné místo, starší generace spíše jedou na stejné místo, kde vše znají a ví co můžou očekávat.
Odpočinková dovolená
Při výběru hotelu jsou nejoblíběnější čtyřhvězdičkové hotely, se stravováním all inclusive (nemusíte doplácet za další nápojea svačiny během pobytu).
K moři nejvíce národa letí letadlem, kdy je cesta pohodlnější. Ale najdou se i tací, co preferují cestu autobusem…
Podle statistik z minulého roku jsou nejoblíbenější zahraniční destinacíe Řecko (místa Kréta, Korfu, Rhodos). Na dalších místech se umístilo Turecko, Egypt (především Hurghada), Bulharsko, Chorvatsko a Tunisko.