Co je to lokomotiva Tomáš

Není asi třeba říkat, že televize, v dnešní době tedy spíše tablet, se staly požehnáním mnoha rodičů především malých dětí. Přeci jen, domácí práce je potřeba udělat, a to i v době, kdy je naše děťátko vzhůru. A ono vyžaduje naši prakticky neustálou pozornost.

Je tedy jasné, že rodiče hledají způsob, jak je alespoň na chvíli zabavit, aby mohli rychle pověsit prádlo, umýt nádobí či v rychlosti poklidit. A posadit jej před obrazovku či monitor je jedním z těch nejúčinnějších.

ksiltovka1

Že to není pro dítě to pravé ořechové, asi není třeba říkat, avšak často je to pro vyčerpaného rodiče jediná možnost, jak si najít alespoň chvilku času na to udělat, co je potřeba. A je pravda, že s příchodem dítěte roste nepořádek prakticky geometrickou řadou.

Dobrá, ale jaký pořad máme našemu potomku pustit? Pryč jsou již ty doby, kdy jsme museli čekat, co budou v televizi zrovna dávat. Dnes můžeme vybrat kteroukoliv epizodu kteréhokoliv seriálu a přehrát ji, kdy se nám zlíbí.

To samozřejmě představuje výhodu v tom, že můžeme tímto způsobem dítě zabavit kdykoliv potřebujeme, avšak na druhou stranu jej to neučí čekat. Neví, jaké to je mít trpělivost, protože další epizoda oblíbeného seriálu půjde až další den, a žádný pláč ani vztekání to neurychlí.

televize2

A jaký pořad bychom tedy měli pustit? Jedním z těch, o kterých jste jistě slyšeli, zvlášť pokud jste rodičem, je mašinka či lokomotiva Tomáš Mašinka Tomáš. Tento britský seriál pro nejmenší sleduje příběhy antropomorfizovaného vlaku Tomáše a jeho kolegů.

Tento seriál je oblíbený zvláště ve své domovině, ale i u nás si pomalu získává své příznivce. Je dostatečně poutavý s jednoduchým dějem, takže jej dokážou vstřebat i malé děti, pro které je určen.

Samozřejmě, nejedná se o žádný přelomový pořad. Rozhodně se najdou i kvalitnější, a to jak animací, tak obsahem, které je možno i nejmenším dětem pustit. Ale rozhodnutí je jen na vás.