4 praktické tipy, jak se zdravě hýbat i během pracovního dne

Samozřejmě, ideální by bylo si alespoň několikrát do týdne vyhradit hodinu až dvě, kdy budete myslet na své zdraví a ať už doma nebo v posilovně si zacvičíte. Když ale vezmete v úvahu náročnou práci, povinnosti vůči rodině nebo jiné případné starosti, nebývá na sport čas. Navíc po vysilujícím dni poslední, na co máte chuť, je jít cvičit. I během takového dne se však dá najít pár momentů pro pohyb.

jízda na kole

Na kole či pěšky místo auta

Pracujete poblíž Vašeho bydliště? Proč si na těch pár kilometrů brát auto, když můžete jít pěšky či nasednout na kolo? Pokud se dopravujete MHD, můžete vystoupit o stanici dříve a dojít pěšky. I tento krátký pohyb Vašemu tělu prospěje. Jízda na kole do práce či pro drobný nákup může zabrat jen pár minut navíc než jízda autem a pro své zdraví tímto uděláte zázraky.

I společenské aktivity mohou být aktivní

Trávíte svůj volný čas s přáteli či rodinou? To je jedině dobře, ale můžete jej strávit i lépe než jen sezením v kavárně či večer u televize. Zajděte si s kamarády radši zaběhat či jděte společně na jógu. Děti vezměte na společný výšlap do přírody na kopec za městem. Zajisté takto strávíte společný čas příjemně, a navíc něco uděláte pro zdraví, své i Vašich blízkých.
běžící žena

Krátké cvičení lepší než žádné

Nemusíte denně chodit běhat maraton, ale pokud tomu věnujete volnou půlhodinku, bude to stonásobně lepší, než když nepůjdete běhat vůbec. Drobné cviky můžete dělat i při sledování Vašeho oblíbeného seriálu či ve volných chvilkách při vaření a úklidu. Jedná se skutečně o drobnosti i ty ale pomůžou.

Když už si chvilku času najdete, cvičte intenzivně

Máte po příchodu z práce a dalšími povinnostmi ani ne hodinu času, kterou se rozhodnete věnovat cvičení? Tak do toho jděte naplno! Žádné dlouhé rozkoukávání se po dokončení série cviků a oddych před tou další. Ihned se vrhněte na cvičení jiné části těla. Udělejte si takový vlastní zjednodušený kruhový trénink. Snažte se stihnout toho procvičit co nejvíc. I takovéto krátké intenzivní cvičení může mít stejný efekt jako dlouhé ale neintenzivní.