Roztomilá zvířata

Pamatuji si na svého prvního psa, kterého jsem dostala, když mi bylo asi osm nebo devět let. Byl to takový oříšek. Takové žádné plemeno, jenom takový vesnický mix, jak se říká. Ale já musím říct, že jsem s tím pejskem byla naprosto spokojená, byl to roztomilý pejsek, kterého jsem milovala. Byla jsem dítě, takže je úplně logické, že jsem měla velmi ráda zvířata. A vůbec to nikomu nepřišlo divné. Protože si myslím, že opravdu asi každé malé dítě má rádo zvířata. Nebo vy znáte nějaké dítě, které nemá rádo zvířata? Já tedy neznám. Nyní mám syna, kterému je šest let a musím říct, že po zvířatech stále víc a víc touží. Doma máme zatím dvě koťata a musím říct, že syn se k těm koťátkům opravdu chová skvěle. A já jsem za to ráda.

Máte doma pejska?

Syn totiž chce ještě si pořídit další zvířátko a pořád váhám, jaké zvířátko by to mělo být. Zjistila jsem, že pro děti je také velmi vhodné zvířátko morče. Morčata jistě znáte. Morčata jsou taková, že jsou odolná a taky více robustní než obyčejný malý křeček. A pak jsem si řekla, že morče bude pro syna asi dobrá volba. A tak jsme se hned na druhý den vypravili do zverimexu, kde mají opravdu krásná zvířátka. A syn si opravdu tam oblíbili hned morče na první pohled. Takže bylo rozhodnuto. Byla jsem ráda, že syn si vybral krásné malé rezavé morčátko, se kterým také usíná v posteli.

Děti mají rády zvířata.

Morče sice není přímo v posteli, ale klec s morčetem má hned vedle postele. A musím říct, že syn se k zvířatům chová opravdu skvělé a s morčátkem si pěkně rozumí. Myslím si, že takhle by to mělo být s každým zvířátkem a dítětem. Jsou ale taky rodiny, které by doma žádné zvíře nesnesly. A to ne kvůli tomu, že mají třeba alergii, ale jednoduše zvíře doma prostě nestrpí a nechtějí ho. Třeba kvůli hluku anebo kvůli tomu, že by zvíře dělalo bordel nebo na něj třeba nemají ano dost času. Záleží na mnoha okolnostech.