Lisabon a jeho cestovatelská historie

Proč ze západních evropských měst si zrovna vybrat Lisabon? Protože zde můžete najít silní víno, úzké uličky, bohatou historii, obrovské vlny nebo se můžete naučit mluvit portugalsky. Důvodů se najde spousta a Lisabon nám můžete toho nabídnout hodně. Do Lisabonu se z České republiky můžete nejlépe dostat letecky. Na trhu je mnoho nabídek levných letenek Lisabon, takže i Vy si zaručeně vyberete. Dovolená v Lisabonu je překrásným zážitkem a zažijete tu toho spousty.

maják lisabon

Ceny v této lokaci jsou velice příznivé a Lisabon je plný historie, takže ozvěny zámořských výprav můžete slyšet se ozývat ve zdech místních historických budov, jak na pobřeží, tak i v centru města. Jelikož je město velice kopcovité, může vám nabídnout krásné výhledy, dále vám nabídne historické tramvaje a lanovky, skvělou mořskou kuchyni, pláže a noční život.

Co navštívit v Lisabonu

V Lisabonu a jeho okolí můžete najít mnoho historických památek, nejčastěji ty středověké. Takže pokud jste veliký milovník hradů a zámků, zde si přijdete na své. Pokud zas jste milovník přírody, můžete se vydat navštívit skalnaté portugalské pobřeží či nějaký národní park a přírodní rezervaci, tohle všechno je vzdálené jen pár desítek kilometrů od portugalského hlavního města. Na portugalském pobřeží v Lisabonu si můžete užít surfování, jelikož Lisabon je oblíbenou surfařskou lokací.

pohled na oceán

Doprava

V Lisabonu jezdí metro, autobusy i tramvaje, jestliže máte v plánu se po Lisabonu dopravovat autem, raději si to rozmyslete. V centru města se velice špatně parkuje, ceny za parkování jsou zde velmi vysoké, a pokud nezaplatíte parkování, tak pokuty za nezaplacené parkování jsou v Lisabonu ještě větší. Takže auto se spíše vyplatí jen pro výjezdy mimo město.

Počasí

V Lisabonu je středomořské oceánské klima. V zimě je v Lisabonu okolo 15 stupňů a občas jsou zde i dešťové přeháňky. V létě je zas horko, průměrné teploty se pohybují okolo 28 až 30 stupňů a dny bývají často slunné.